In the heat of the moment
Er is binnen We Love Weddings al heel wat over geschreven, maar toch vind ik het fijn om hier nog even te benadrukken wat naar mijn mening de grootste uitdaging binnen bruidsfotografie is: het mooi in beeld zetten van ‘de mooiste momenten’ binnen een trouwdag.
Een emotie ervaren we in een golfbeweging. Hij komt op, zwelt aan, piekt en zakt weer weg. In een trouwdag komen natuurlijk veel momenten voor waarin we als gast allerlei emoties ervaren. Hoe meer we ons verwant voelen met het bruidspaar, hoe meer we meeleven in hun gevoelens en emoties.
Als bruidsfotograaf is het de sport deze momenten in hun ’piek‘ te kunnen pakken. En zeker als de overige zaken binnen het beeld lekker meewerken op dat moment, geeft het een enorm goed gevoel als je dit als bruidsfotograaf voor elkaar krijgt. Als fotograaf kun je je buitenstaander voelen, maar ik denk dat een goede bruidsfotograaf een dag net zo emotioneel meebeleefd als een gast of familielid. Door dit (mee)-beleven kun je helemaal opgaan in de ‘vibe’ van de dag, wat een trouwdag telkens weer enorm intens maakt. Zelf haal ik hier elke keer weer mijn energie uit om, zelfs op hele lange dagen, tot het einde van de avond betrokken en geboeid te kunnen blijven.
Door goed mee te luisteren met bijvoorbeeld de speech van de (betere) ambtenaar of de vader van de bruid, voel je de opbouw richting een climax gaan. En precies op dát moment, wat meestal slechts enkele seconden duurt, kies je je beeldhoek, compositie, belichting… je wacht op de eindopbouw en…. YESSS! In the pocket!
Dit is voor mij waar het in bruidsfotografie om draait. Getting it in the heat of the moment! De meest pure vorm van bruidsfotojournalistiek!
.

.

.

.

Bericht geschreven door Ilona Hartensveld
* Zo'n 500 reportages zowel in binnen- als buitenland
* Runner-up Bruidsfoto Award
* Best Wedding Picture Award
* 2x Gold Award van de B.I.P.P
* Licentiate of the British Institute for Professional Photography
* Member of the WPJA
* Qualified member of the Dutch Institute for Professional Photography
* Sky Radio Droombruiloft, Heel Holland Helpt, Q-Music 10 jaar Homohuwelijk
* 10-tallen publicaties in verschillende bruidsmagazines etc.
De naam "Ilona Hartensveld Fotografie" staat als een huis. Met een ongekende ervaring en haar tomeloze enthousiasme weet ze tijdens elke bruiloft precies die momenten te fotograferen die jullie dag zo kenmerken. Niet voor niets behoort ze tot de meest geboekte fotografen van Nederland.
Alle berichten van Ilona Hartensveld
Rubrieken
Recente reactie’s
-
"Ziet er goed uit evert! En .. dat is ook het leuke van second sho ..." Een Real Wedding met de Fuji X100s Door: Erwin"Dankjewel Patricia!! ..." We Love Weddings eerste trouwfotografen vereniging! Door: Esther de Boer en Marco Reeuwijk"Dank Sophie! En ja wellicht ook workshops ja ;-) Interesse? Wat z ..." We Love Weddings eerste trouwfotografen vereniging! Door: Esther de Boer en Marco Reeuwijk"Van harte gefeliciteerd met het bereiken van deze mooie mijlpaal! ..." We Love Weddings eerste trouwfotografen vereniging! Door: Patricia van den Bogaart"Wat goed, gefeliciteerd! Ben benieuwd naar de volgende ontwikkeli ..." We Love Weddings eerste trouwfotografen vereniging! Door: Sophie den Heijer"Gefeliciteerd! ..." We Love Weddings eerste trouwfotografen vereniging! Door: Edwin Goed1234
Real weddings
Sprookjesachtig – Fotoreportage in Meijendel
Veel bruidsparen voor wie wij fotograferen hebben een uitgesproken voorkeur ...
Eenvoudig een gelukkig huwelijk
Deze paar woorden omschrijven het huwelijk van mijn (Ingrids) ouders. ...
Een enthousiast team van fotografen
Ramon Snellink & Hermine Johanna Lipke, Sassen en Verstraaten, Celiça Wichgers & Elles Rodenburg, Axel Drenth & Vivian Drenth, Miranda Vijfvinkel, Esther de Boer en Marco Reeuwijk, Evert Doorn, Rika Conradi, Rob ter Bekke, Caroline Welsing & Ingrid Bussemakers, Moniek Aansorgh, Rick Mandoeng, Froukje van der Zanden, Geert van de Ven, Inge Jong, Ronald Zijlstra, Corneli Fleur, Ralf Czogallik, Gerhard Nel, Marco en Claudia Pauws, Wouter van Twillert, Mark Daams, Ashvin Ghisyawan,Social Links
© Copyright 2013 WE LOVE WEDDINGS



Reageer met Facebook